Hala Legionów uroczyście pożegnała Talanta Dujshebaeva

Hala Legionów uroczyście pożegnała Talanta Dujshebaeva

Po ponad dwunastu latach pracy z Industrią Kielce z funkcją pierwszego trenera pożegnał się Talant Dujshebaev. Oficjalne uroczystości odbyły się tuż po półfinałowym meczu ORLEN Superligi, w którym kielczanie pokonali Rebud KPR Ostrovię Ostrów Wielkopolski i awansowali do finału rozgrywek.

Szkoleniowiec pochodzący z Kirgistanu objął drużynę na początku stycznia 2014 roku, a swoją misję zakończył 24 kwietnia 2026 roku. W trakcie 12-letniej pracy poprowadził zespół do aż 20 trofeów: dziesięciu mistrzostw Polski, ośmiu Pucharów Polski, Superpucharu Polski oraz triumfu w EHF Lidze Mistrzów w 2016 roku. Do tego należy dodać również dwa srebrne i jeden brązowy medal Ligi Mistrzów, dwa brązowe medale Super Globe oraz srebrne medale mistrzostw Polski.

Piątkowe pożegnanie miało wyjątkowy charakter bo do Kielc przyjechali byli zawodnicy trenera Dujshebaeva. Wśród nich znaleźli się m.in. Żeljko Musa, Igor Karacić, Julen Aginagalde, Mateusz Kus, Mariusz Jurkiewicz, Karol Bielecki, Piotr Grabarczyk i Tomasz Rosiński. Wszyscy ustawili się w symbolicznym szpalerze, trzymając trofea zdobyte pod wodzą szkoleniowca. Dołączyli do nich także obecni zawodnicy Industrii, a sam trener przeszedł przez utworzoną aleję przy owacji kibiców.

Słowa podziękowania skierowali do niego także przedstawiciele władz i środowiska piłki ręcznej: marszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik, prezydent Kielc Agata Wojda oraz wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Radosław Wasiak.

Jednym z najbardziej wzruszających momentów uroczystości było odsłonięcie koszulki z nazwiskiem trenera, która zawisła pod sufitem Hali Legionów. Dokonał tego osobiście sam trener wraz z byłym prezesem Bertusem Servaasem. Kibice przygotowali specjalną oprawę z hasłem: „12 lat złotej historii, pasji i dumy – Talant, legendo, dziękują ci tłumy”. Pojawiła się również grafika przedstawiająca szkoleniowca z pucharem Ligi Mistrzów po historycznym triumfie w 2016 roku.

Po zakończeniu uroczystości Talant Dujshebaev długo pozostawał z kibicami — rozdawał autografy i pozował do zdjęć z fanami, którzy w ten sposób dziękowali mu za ponad dekadę pracy i sukcesów osiągniętych z klubem.

foto: Industria Kielce

Przewijanie do góry